Україна

Вантажоперевезення - що необхідно знати

грузовая машина

Коли ми купуємо товар в інтернет-магазині – відзначаємо «галочкою» пункт «з доставкою», а потім очікуємо на кур'єра – то не замислюємося, що в цей момент вносимо свій внесок у нарощування обсягів вантажоперевезень в Україні. За моїми спостереженнями, кількість тих, хто вважає за краще замовити товар у столиці, щоб його доставили прямо до дверей, зростає стрімко.

А ще люди постійно переїжджають із місця на місце, викликаючи автомобіль та вантажників для перевезення речей. Отже, кожен з нас по-своєму впливає на ринок вантажоперевезень.

Перспективи автовантажоперевезень

Вантажоперевезення – насправді важлива складова української економіки, яка має всі перспективи для якісного та кількісного розвитку. Мене зацікавила динаміка зростання вантажоперевезень. Офіційна інформація на сайті Державної служби статистики України показує, що загальний обсяг вантажів, перевезених в Україні за 2013 рік, дещо менше (на 2%), ніж у 2012 році. При цьому вантажоперевезення автомобільним транспортом збільшилися на 3% (загалом було доставлено 183,5 млн. тонн). Вдумайтеся тільки: чверть усіх вантажів зараз перевозять машинами дорогами країни!

Причини збільшення обсягів доставок вантажів автомобілями

Чому саме машинами перевозять так багато? Адже в Україні досить сильно розвинений залізничний транспорт, чи є можливість доставки кораблями? Відповідь проста – у автоперевезень багато переваг:

    способи перевезення вантажів

  1. Мінімізація витрат. Саме при використанні вантажних машин можна звести вартість доставки до мінімуму. Сучасні «Газелі» та інші авто досить економічні і не потребують великої кількості палива. На багатьох з них встановлено газове обладнання, що також здешевлює доставку. А це вигідно для тих, хто користується послугами перевізників, тобто для нас із вами.
  2. Гнучкість маршруту. Автомобілі не прив'язані до залізничних колій та розкладу інших автомобілів. Їхній маршрут може без особливих проблем змінюватися в залежності від вимог клієнта. Доставка таким транспортом здійснюється навіть у найменші села та міста.
  3. Сучасні системи супутникового стеження дозволяють отримати чітке уявлення про маршрут вантажного авто та його місце – ви точно знатимете, де саме знаходиться ваш вантаж. У разі непередбаченої затримки клієнт теж не залишиться в невіданні. Йому одразу повідомлять, чому «застрягла» машина.
  4. Автомобільні перевезення дозволяють переміщати будь-який обсяг від великогабаритних та численних предметів – цілими «фурами», до найменших посилок. Наприклад, через «Нову пошту» (компанія-вантажоперевізник) багато інтернет-магазинів пересилають товар, який може вміститися у кишені.

Зростає і кількість добрих доріг в Україні, а це, як мені здається, сильно сприятиме швидкості доставки. Мене як клієнта це також приваблює.

Що таке «доставка вантажів» і як забезпечується її безпека?

Кожен з нас, коли ми довіряємо свої речі вантажоперевізнику, насамперед цікавить забезпечення високого рівня безпеки вантажу, що транспортується. А гарантувати безпеку може тільки надійна транспортна компанія.

За особистим досвідом, ознаками серйозного підходу

перевезення вантажів

фірми-перевізника до справи вважаю:

  1. Наявність ліцензії (у разі перевезення пасажирів або небезпечного вантажу). Вона видається державою саме тим компаніям, які виконують усі вимоги закону. Обов'язково запитуйте про дозвіл на роботу у тих, кому ви передаєте свої речі. На час перевезення водій авто отримує у повне розпорядження весь вантаж і несе відповідальність за його цілісність та безпеку.
  2. перевезення вантажів

  3. Оформлення страховки. Від непередбачених ситуацій ніхто не може гарантовано уберегтися. Тому добрі перевізники страхують товари, які беруть для доставки. Звичайно, це трохи збільшує вартість послуг, проте ви можете бути впевненими, що вам компенсують вартість товару, якщо з ним щось станеться.
  4. перевезення вантажів

  5. Укладання договору на перевезення. Коли у вас приймають речі, особливо дорогі та об'ємні, представники транспортної компанії мають укласти з вами договір. Там має бути прописано, що саме підлягає переміщенню та які основні умови перевезення. Ви, звичайно, можете знехтувати цим, але багатьох саме цей «папірець» виручав у спірних ситуаціях і навіть у суді.
  6. перевезення вантажів

  7. Підтвердженням переміщення вантажу є акт надання послуг, товарно-транспортні накладні, дорожні листи, які заповнюються водіями. Дрібні та нелегальні перевізники «не морочаться» оформленням усіх цих документів, тому довести щось потім дуже складно.
  8. Будьте уважними і при оплаті. Проводити її можна лише за рахунком, який виписує перевізник. При цьому ви можете вимагати від представника компанії калькуляцію собівартості послуги. Простіше кажучи, вони мають звітувати, скільки саме витратили на доставку та скільки взяли зверху.

Давайте спробуємо розібратися, від чого залежить якість послуг доставки, і якою має бути хороша транспортна компанія.

  1. Звичайний набір послуг з транспортування вантажів включає:
    • упаковку та навантаження майна;
    • безпосередньо перевезення вантажу до пункту призначення;
    • розвантаження та розміщення на новому місці.

    Але справді хороша компанія, за моїми спостереженнями, надає ще й додатковий сервіс – низку супутніх послуг.

  2. На кожній стадії транспортування з вашими речами працюють люди, і від них багато в чому залежить, як швидко та якісно буде здійснено перевезення. Тому в надійні транспортні компанії намагаються набирати тільки добре навчений і відповідальний персонал. Кваліфікація, досвід та обережність цих людей визначають, чи будуть вирішені проблеми, які можуть виникнути в дорозі, чи не постраждає вантаж.
  3. У професійній транспортній компанії складуть оптимальний маршрут, тож речі приїдуть вчасно, не застрягши в пробці або на поганих дорогах.

Бізнес з надання транспортних послуг розвивається прискореними темпами та має величезні перспективи для майбутнього зростання. На підтвердження цього з'явилася інформація про значний приріст інвестицій у цей сегмент економіки країни.

Як мені здається, зайняти гідне місце серед транспортних фірм можуть лише компанії:

  • які мають гнучкість в управлінні та в комерційних питаннях,
  • зацікавлені в технологічному оновленні,
  • що надають комплексне обслуговування, широкий вибір транспортних засобів,
  • що показують чітке та просте ведення документації та розрахунку,
  • які гарантують якість.

Сподіватимемося, що таких компаній буде все більше.

Класифікація вантажів та вантажоперевезень

Від місця в «ієрархії» вантажів залежатиме ціна доставки, тому кожен, хто не хоче переплачувати, повинен знати основи класифікації вантажів.

види вантажу

Вантажі класифікуються:

  • за призначенням: наприклад, продукція, сировина, паливо, будматеріали,
  • за габаритами, обсягом, вагою;
  • за способом навантаження: як товар вантажитимуть (штучні, наливні, навалочні);
  • за складністю перевезення залежно від габаритів (звичайні, перевезення яких не потребує додаткових пристроїв, та негабаритні, що потребують особливих умов доставки, окремих маршрутів);
  • небезпека для населення та перевізників;
  • за терміном зберігання: тривале зберігання та швидкопсувні (продукти харчування), які потребують доставки в особливих умовах, наприклад, у холодильнику.

Особливо виділяють живі вантажі – тварин, яких необхідно перевозити у спецфургонах.

У більшості транспортних компаній є засоби для доставки збірних вантажів, що складаються з кількох частин.

Головним критерієм визначення вартості доставки є вага вантажу. Більшість із нас можуть доставити невеликий товар власними силами, на таксі, громадському транспорті, домовившись із друзями, але для перевезення вантажу вагою в кілька тонн доведеться звертатися до спеціалізованої компанії.

Майже всі мають спецтранспорт для десятитонних вантажів. Наприклад, фургони з гідроліфтом (гідробортом), які здатні підняти 1,5 тонни до бортової платформи акуратно та дбайливо.

Для визначення протяжності маршруту також є своя класифікація:

  • технологічні перевезення: в межах одного підприємства між підрозділами, будівельними майданчиками, сільгоспугіддями;
  • міські;
  • приміські: в межах 50 км від міста;
  • міжміські: доставка з одного міста до іншого;
  • внутрішньо- та міжрайонні (перевезення в межах та між адміністративними районами);
  • міжнародні (транспортування вантажів за кордон).

Довіряючи комусь свої речі, перевіряйте та контролюйте рівень послуг, що надаються. Звертайте увагу не лише на ціну, а й на те, як оформляється доставка, за що транспортна компанія бере гроші. Від того, наскільки добре ви вивчите ситуацію, залежатиме, чи задовольнить вас якість роботи вантажоперевізника.

вантажна машина