Коли проїзд на жовте світло світлофора не є порушенням правил дорожнього руху? Вчимося відстоювати свою правоту.
Напевно, кожному водієві доводилося їхати на жовте світло світлофора. Чи порушуються у цьому випадку правила дорожнього руху? Мені доводилося самому переїжджати перехрестя на жовте світло світлофора, а потім розмовляти з інспектором ДАІ.
Можете не вірити, але мені завжди вдавалося довести свою правоту. І ось чому. Якщо я переїжджаю світлофор на зелене миготливе світло, а потім уже спалахує жовте – у мене немає можливості зупинити автомобіль без екстреного гальмування на стоп-лінії. Тому я спокійно рухаюся далі. Таким чином, я не створюю аварійної ситуації! А якщо інспектор ДАІ наполягатиме на порушенні правил, я пред'являю йому відео з мого відеореєстратора та такі норми Правил дорожнього руху:
8.10
У разі подання світлофором (крім реверсивного) або регулювальником сигналу, що забороняє рух, водії повинні зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінія), дорожнім знаком 5.62, якщо їх немає — не ближче 10 м до найближчої рейки перед залізничним переїздом, перед світлофором, пішохідним переходом, а якщо вони відсутні та у всіх інших випадках — перед перехрещуваною проїзною частиною, не створюючи перешкод для руху пішоходів.
8.11
Водіям, які у разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.
Вам також не завадить пам'ятати це. І вчіться відстоювати свої права!
Я розумію, що багатьом легше домовитися з інспектором, аніж платити штраф чи йти до суду. Але чи пора вже будувати правову державу? Як ви думаєте?
А може, ви вважаєте, що краще бути пасажиром таксі і не думати про такі проблеми? Тоді скористайтесь нашим каталогом таксі, де ви матимете можливість зробити замовлення таксі онлайн, наприклад, по місту Києву.